Prosinec 4, 2015

Všichni přednášející

Mgr. Barbora Korčáková
Doktorandka na Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie FF UP
Barbora Korčáková absolvovala religionistiku na MU a japonskou filologii na UP. V současnosti se jako doktorandka zaměřuje na sociologii náboženství. Tématu japonských nových náboženských hnutí se věnuje již od magisterského studia, píše disertační práci o hnutí Tenrikjó.
Mgr. Zuzana Kubovčáková, M.A., Ph.D.
Vedoucí Semináře japonských studií FF MU
Znalosti japonské kultury a náboženství jsou u vedoucí brněnského Semináře japonských studií jaksi samozřejmostí. Paní doktorka Kubovčáková navíc své znalosti ale taky skvěle prezentuje, takže se není třeba bát, že byste se nudili. Zvlášť na přednášce o vtipech.
Doc. Ing. Jan Sýkora, M.A., Ph.D.
Vedoucí Japonských studií Ústavu Dálného východu FF UK
Zabývá se japonskou společností, dějinami, ekonomikou a japonským myšlením. Přednášel na univerzitách v Japonsku, má za sebou bohatou publikační činnost a přesah do řady oborů. Působí jako zástupce ředitele Ústavu Dálného východu.
Mgr. Michal Vodrážka, MPP
Analytik Asociace pro mezinárodní otázky
Michal Vodrážka vystudoval obor Veřejná politika na KDI School of Public Policy and Management v Soulu, v dětství žil také v Severní Korei. Odborně se zaměřuje na problematiku korejského poloostrova a zahraniční a bezpečnostní politiku Japonska.
Takajuki Watanabe
Lektor japonštiny na Katedře asijských studií FF UP
Pan Watanabe v ČR žije už 15 let a s chutí o sobě prohlašuje, že je spíš Moravák než Japonec. Má rád pivo, dobré knihy a studenty, kteří se učí. Poslechněte si ho v předloňském záznamu z Českého rozhlasu Olomouc.